شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین - سهامی‌عام

کلمه کلیدی خود را وارد کنید

سیمان شاهرود (سهامی عام)

نوع شرکت:
بورسی، سهامی عام
شناسه ملی:
10480015652
شماره ثبت:
212/248
سال تاسیس:
1363
سال بهره‌برداری:
1377
سرمایه ثبت‌شده:
810 میلیارد ریال
نحوه ورود به گروه:
خرید سهام
تلفن:
021-88027441-4
وبسایت:
معرفی شرکت

نوع فعالیت: تولید سیمان با ظرفیت سالانه ۱.۸۰۹.۶۰۰ تن فعالیت های پشتیبانی، مالی و بازرگانی مرتبط

معرفی

مجموعه کارخانجات سیمان شاهرود با دارا بودن دو خط تولید و ظرفیت روزانه ۶۵۰۰ تن سیمان خاکستری در انواع مختلف به عنوان یکی از صنایع مهم در منطقه شمال شرق کشور و از تولید کنندگان بنام سیمان در کشور محسوب می‌شود. وجود مواد مرغوب در جوار کارخانه و آزمایشگاههای مجهز و بهره مندی از نیروهای متخصص و با تجربه، کیفیت تولیدات شرکت سیمان شاهرود را تضمین کرده است. شرکت سیمان شاهرود که تولید کلینکر و انواع سیمان پرتلند خاکستری را بصورت فله‌ای و پاکتی به عنوان رسالت سازمان برگزیده است مصمم است با یاری خداوند منعال و با تکیه بر تلاش، همت و مشارکت کلیه کارکنان و با اجرا و برقراری سیستم‌های مدیریت کیفیت ISO 9001, 2008 زیست محیطی ISO 14001,2004 و ایمنی و بهداشت حرفه‌ایOHSAS 18001, 2007 عملکرد خود را در مسیر توسعه پایدار و در کلیه زمینه‌های کاری بصورت مستمر بهبود بخشد. شرکت سیمان شاهرود در سال ۱۳۶۳ و با سرمایه‌ای معادل یکصد و چهل میلیون ریال تاسیس و بعد از اتمام مطالعات اولیه در سال ۱۳۶۵ موفق به اخذ موافقت اصولی برای تولید ۲۳۰۰ تن سیمان خاکستری پرتلند در روز شد.

– خط یک
کارخانه در منطقه پهن دره در قسمت شمال‌غربی و به فاصله ۱۲ کیلومتری شاهرود قرار دارد. ارتفاع محل احداث کارخانه سیمان شاهرود از سطح دریا ۱۵۷۰ متر و میزان بارندگی در منطقه مذکور ۲۰۲ میلیمتر در سال است. درجه حرارت بین ۴۳+ و ۱۸- درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی ۵۰% است.
قراردادهای ماشین آلات خط یک تولید با شرکت‌های خارجی از زمستان ۱۳۶۶ (آسیاهای مواد و سیمان با شرکت آلمانی اسکت) آغاز و تا پایان سال ۱۳۷۴ (قرارداد برق و کنترل با شرکت‌های الپرو آلمان و مرلن‌ژرن فرانسه) به صورت تهاتری و فاینانس منعقد گردید.
عملیات ساختمانی سازه‌های خط یک تولید در سال ۱۳۷۰ آغاز و در سال ۱۳۷۵ با تمام رسید.
حدود ۱۷%  قطعات ساخت داخل طرح سیمان شاهرود (۱۳۰۰ تن) در کارگاه‌های نوسازی کارخانه ساخته شده و حدود ۲۳% نصب ماشین آلات (۱۸۰۰ تن) به صورت امانی توسط واحد مکانیک شرکت سیمان شاهرود انجام پذیرفت. در نهایت، خط یک کارخانه سیمان شاهرود در فروردین ماه ۱۳۷۷ به بهره برداری رسید.
تعداد پرسنل شاغل در شرکت سیمان شاهرود ۳۴۵ نفر است.
برق مورد نیاز کارخانه ۱۵ مگاوات و از طریق پست ۲۳۰ کیلو ولت واقع در جنوب شهر شاهرود و به فاصله ۱۷ کیلومتری از محل احداث کارخانه تامین می‌شود.
آب مورد نیاز از طریق یک چاه عمیق با دبی ۵/۵۵ متر در ثانیه و به فاصله ۲ کیلومتری در شرق کارخانه و همچنین از طریق یک رشته قنات در قسمت غرب کارخانه با دبی ۶۰ لیتر در ثانیه تامین می‌گردد که آب مذکور برای طرح‌های توسعه در شرکت سیمان شاهرود نیز کفایت می‌کند.
مواد اولیه شرکت نظیر مارل، سنگ آهک و خاک رس در مجاورت بلافاصل کارخانه و به فاصله حداکثر  ۱۵۰۰ متر قرار دارد. سنگ گچ مورد نیاز شرکت از فاصله ۴۵ کیلومتری و سنگ آهن مورد نیاز از معادن آبخوری سمنان به فاصله ۱۴۰ کیلومتری کارخانه سیمان شاهرود تامین می‌گردد.
۷۵درصد سوخت کارخانه سیمان شاهرود گاز طبیعی و ۲۵% آن را مازوت تشکیل می‌دهد.
نوع سیمان تولیدی در شرکت سیمان شاهرود تیپ ۲ و ۵ خاکستری است و برای هر دو تیپ علامت استاندارد اخذ گردیده است. در صد اختلاط مواد خام برای تولید سیمان خاکستری تیپ ۲ و ۵ به شرح زیر است:
– مارل ۸۶-۹۵ درصد
– سنگ آهک۰-۸ درصد
– سنگ آهن ۳/۱-۸/۱ درصد
– سنگ گچ حدود ۴ درصد

– خط دو
مقدمات اجرای خط دوم سیمان شاهرود از سال ۱۳۸۰ آغاز و در سال ۱۳۸۲سیمان شاهرود موفق به اخذ موافقت اصولی برای تولید ۳۴۰۰ تن سیمان خاکستری تیپ ۲ و متعاقبا تیپ‌های ۳۲۵-۱ ،۴۲۵-۱، ۳ و ۵ با توان تولید ۹۹۰۰۰۰ تن کلینکر در سال گردید.
خط دوم سیمان شاهرود با زیر بنای ۲۶۰۰۰ متر مربع در مجاورت خط یک بنا شده است و قراردادهای ماشین‌آلات آن با شرکت‌های خارجی (آلمان-دانمارک) از فروردین ۱۳۸۳ (سنگ‌شکن HAZEMAG، سالن خاک MVT، آسیای مواد، کوره و آسیای سیمان FLS، سیلوهای مواد و سیمان CCP، سیلوهای کلینکرAUMUND، بارگیرخانه H&B، منعقد گردید
عملیات ساختمانی سازه های خط تولید توسط پیمانکاران شرکت‌های سماراه، سولیران، زینکو، پشنگ نوین ، پرآور فن و قطعات ساخت داخل توسط شرکت‌های تایکو، ماشین‌سازی آبیک،‌ ماشین سازی ایران، حدید، منگان، اکسون سازه، رهاورد کاویان و زیست فیلتر انجام پذیرفت. مشاوران طرح نیز شامل:مشاور صنعتی(مهندسین مشاور بنیاد صنعت)، مشاور سازه‌های خط تولید (مهندسین مشاور سانو)، مشاور طراحی کابل کشی و روشنایی و تهیه نقشه ساخت قطعات و قطعات سایشی و مشاور معدن(گروه امانی سیمان شاهرود) کنترل پرو‍‍‍ژه (شرکت بهینه سازان) و نظارت ساخت داخل (همسان ساخت) بودند. خط ۳۳۰۰ تنی سیمان شاهرود در دی‌ماه ۱۳۸۷ به بهره برداری رسید. برق مورد نیاز خط دو ۲۱ مگاوات است و از پست ۲۳۰ کیلو ولت(واقع در جنوب شهر شاهرود) تامین می‌گردد. آب و مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید سیمان خط دو نیز از منابع موجود خط یک تامین می‌شود.


نشانی دفترمرکزی:
تهران، یوسف آباد، خیابان شهید مهیار مهرام، خیابان ۲۶ پلاک ۷۹     کدپستی: ۱۴۳۱۹۱۵۸۵۱   تلفن: ۴-۸۸۰۲۷۴۴۱ نمابر: ۸۸۶۳۷۹۹۲

نشانی کارخانه: شاهرود کیلومتر ۱۲ جاده مجن      تلفن: ۳۳۰۰۰۳۳-۰۲۷۳ نمابر: ۳۳۰۰۰۸۴-۰۲۷۳