شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین - سهامی‌عام

کلمه کلیدی خود را وارد کنید

سیمان فارس و خوزستان

نوع شرکت:
بورسی، سهامی عام
شناسه ملی:
10100235615
شماره ثبت:
4081
سال تاسیس:
1329
سال بهره‌برداری:
1334
سرمایه ثبت‌شده:
4500 میلیارد ریال
نحوه ورود به گروه:
خرید سهام
تلفن:
021-88737115-6
وبسایت:
معرفی شرکت

نوع فعالیت: سرمایه‌گذاری و مشارکت در توسعه صنعت سیمان و کلیه فعالیت های مالی، بازرگانی و پشتیبانی مرتبط

شرکت سیمان فارس و خوزستان با بیش از شش دهه فعالیت،یکی از بزرگترین شرکت‌های تابعه سیمان تامین شستا است. این شرکت به عنوان شرکت مادر تخصصی، بزرگترین گروه تولیدکننده سیمان در کشور و منطقه بوده که با دارا بودن ۳۳ شرکت فرعی زیر مجموعه در صنعت سیمان و صنایع وابسته به سیمان در حال فعالیت هستند.

شرکت در سال ۱۳۲۹ با سرمایه­ گذاری مشترک سازمان برنامه و شرکت سهامی سیمان شیراز با سرمایه اولیه ۲۰۰ میلیون ریال تأسیس و در تاریخ ۱۳۲۹/۳/۸ تحت شماره ۱۵۵ و به نام «شرکت سهامی سیمان فارس» در اداره ثبت اسناد استان فارس (شیراز) به ثبت رسید. در سال ۱۳۳۲ از شیراز به تهران انتقال یافت. در سال ۱۳۳۴ کارخانه سیمان شیراز با ظرفیت اسمی روزانه ۲۰۰ تن شروع به بهره برداری نمود. در سال ۱۳۳۹ کارخانه سیمان دورود با ظرفیت اسمی ۶۰۰ تن در روز از سازمان برنامه خریداری گردید و بتدریج با خرید و احداث کارخانجات جدید و توسعه کارخانجات قبلی بر حجم ظرفیت تولیدی خود افزود. در سال ۱۳۴۲ رسماً به «شرکت سهامی سیمان فارس و خوزستان» تغییرنام یافت. پس از تصویب قانون اصلاحی قسمتی از قانون تجارت در اسفندماه ۱۳۴۷، شکل حقوقی شرکت به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق­العاده مورخ ۱۳۵۱/۱۲/۴ به سهامی عام تبدیل و نام شرکت به «شرکت سهامی عام سیمان فارس وخوزستان» تغییر یافت. سهام شرکت در دیماه ۱۳۵۴ در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

شرکت سیمان فارس و خوزستان در عرصه صنعت سیمان بزرگترین تولید کننده در خاورمیانه است. بر اساس سیاست­های متخذه در جهت سازماندهی بهینه شرکت و ایجاد سرعت در عملیات برای توسعه آتی با حفظ کنترل، استقلال کارخانه­ های تابعه در قالب شخصیت­های حقوقی مورد نظر قرار گرفت. در این راستا با تبدیل آخرین واحد تابعه (سیمان آبیک) به شرکت مستقل در سال مالی ۸۲-۸۱ شرکت عملاً به شرکت مادر تخصصی در صنعت سیمان تغییر یافت، درآمد عملیاتی این شرکت از شرکتهای تابعه در صنعت سیمان یا زنجیره تولید این صنعت (مادر تخصصی) همراه با کنترل مؤثر تأمین می­‌شود. طبق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۸۵/۹/۸ سال مالی شرکت از اول خرداد ماه هر سال شروع و تا پایان اردیبهشت سال بعد به پایان می‌­رسد و اولین دوره مالی جدید به مدت شش ماه از اول آذر ماه ۱۳۸۵ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۸۶ بوده است.

 

زیرمجموعه‌های سیمانی:‌
سیمان آبیک
سیمان بجنورد
سیمان بهبهان
سیمان فارس‌نو
سیمان فارس
سیمان خزر
سیمان خاش
سیمان خوزستان
سیمان نی ریز
سیمان غرب
سیمان درود
سیمان ساوه
شرکت‌های وابسته به صنعت سیمان:

تهران بتن
فارسیت اهواز
فولاد و چدن درود
گچ فارس

سایر شرکت‌های وابسته:

تحقیق‌و‌توسعه سیمان
خدمات مهندسی سیمان
نوآوران صنعت سبز
صنایع ساخت و نصب البرز


نشانی دفترمرکزی:
تهران، خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، خیابان چهارم، پلاک ۴

تلفن: ۶-۸۸۷۳۷۱۱۵-۰۲۱

کد پستی: ۱۵۳۱۶۳۵۱۱۳