اعلام آمادگی سیتا برای همکاری های چند جانبه در استان سمنان

بازدیدهای میدانی صنعت سیمان از کارخانه سیمان شاهرود آغاز شد

بازدیدهای میدانی صنعت سیمان از کارخانه سیمان شاهرود آغاز شد

سید حامد عسگری، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تأمین روز پنجشنبه به همراه تعدادی از معاونان و مدیران سیتا در جلسه مشترک با علیرضا آشناگر، استاندار سمنان شرکت کرد.

علیرضا آشناگر در این جلسه که در سالن استانداری تشکیل شد، ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده توسط مدیر عامل شرکت سیمان شاهرود به منظور تامین نیاز سیمان استان سمنان گفت: شرکت سیمان شاهرود یکی از واحدهای موفق و فعال استان است که سود آوری مناسب و توزیع به موقع سود این مجموعه، نشانگر توجه این شرکت به سهامداران است.

استاندار سمنان افزود: توجه به طرح توسعه سیمان شاهرود را می توان به عنوان یکی از راه های توسعه استان در نظر گرفت. وی همچنین به نقش شرکت سیمان تامین در این مسیر تاکید کرد.

آشناگر، ضمن بیان جایگاه شرکت سیمان تامین گفت: مشارکت شرکت سیمان تامین در راه اندازی شرکت سیمان بیارجمند، سرمایه گذاری مناسبی برای شرکت سیمان تامین است که اثرات مثبت این همکاری نصیب مردم این استان خواهد شد.

علیرضا آشناگر در پایان سخنان خود با اشاره به وجود بیش از ۳۰۰ روز آفتابی در استان سمنان بر ضرورت استفاده بهینه از این انرژی و توانمندی تاکید و اظهار داشت : با درخواست شرکت سیمان شاهرود مبنی بر اختصاص زمین مناسب جهت سرمایه گذاری در نیروگاه خورشیدی همکاری لازم را خواهیم داشت و همچنین ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان نیز به منظور رفع مشکلات نقدینگی شرکت و اعطای تسهیلات مورد نیاز آمادگی دارد.

استاندار سمنان همچنین به معاون اقتصادی خود دستور داد با تشکیل نشستی متشکل از مدیران شرکت گاز و پخش فرآورده های نفتی استان، دغدغه مندی مدیران شرکت سیمان شاهرود را در مورد ذخیره سازی سوخت زمستان برطرف نمایند.

سیتا آماده همکاری چندجانبه با استان سمنان

عسگری، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، ضمن تشکر از استاندار و معاونین و مدیران استانی برای تشکیل چنین جلسه ای گفت: با توجه به گستردگی حوزه فعالیت های شرکت سیمان تامین در عرصه سیمان، حمل و نقل و عمران این شرکت آمادگی کامل دارد تا در پروژه های بزرگ عمرانی استان سمنان مشارکت کند. عسگری با اشاره به توانمندیهای شرکت سابیر به عنوان یکی از شرکت های مطرح در حوزه عمران که از جمله شرکت های تابعه سیمان تامین است اعلام کرد، آمادگی کامل در جهت همراهی و مشارکت با پروژه های کلان استانی را داریم. ‌

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین بابیان این که قریب به ۵۰ شرکت زیر مجموعه شرکت بزرگ سرمایه گذاری سیمان تامین می باشند، افزود: این شرکت در تعدادی از مراکز صنعتی و تولیدی من جمله شرکت سیمان شاهرود نیز سهامدار است. با توجه به اهمیت سیمان شاهرود، در صورت امکان دسترسی این کارخانه به خط راه آهن، موفقیت این شرکت قطعا چندین برابر خواهد شد و هلدینگ سیمان تامین با توجه به سوابق و توانمندی های شرکت های زیر مجموعه آمادگی همکاری جهت احداث این خط راه آهن را دارد.

به گفته عسگری: یکی از راههای تحقق وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال توسط وزیر راه و شهر سازی، کنترل و قابل پیش بینی بودن قیمت سیمان است که در گام نخست به تعادل رسیدن قیمت سیمان با یک تصمیم درست و عرضه به موقع سیمان در بورس کالا، با توجه به رویکرد انقلابی و حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جناب آقای دکتر عبدالملکی محقق شد.

عسگری با تشکر از استاندار، معاونین و مدیران اجرایی استان بابت همکاری با شرکت سیمان شاهرود گفت: برای این منظور که تولید و عرضه سیمان در فصل زمستان با مشکلی مواجه نشود، از هم اینک امیدوارم این همکاری به ویژه برای خرید و تامین مازوت سوخت عملیاتی شود.

 

افزایش تولید در سیمان شاهرود و تامین سیمان استان سمنان

بازوی مدیر عامل شرکت سیمان شاهرود نیز در این نشست ضمن ارائه ای از تاریخچه این کارخانه گفت: در سال ۹۷ تولید کلینکر ما یک میلیون تن بود، سال ۹۹ این امر نزدیک به یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن افزایش یافت که ۴۵ درصد رشد را داشته‌ایم، همچنین برنامه امسال نیز بر این است که اگر مشکل تامین انرژی وجود نداشته باشد، میزان تولید را در این حد نگه داریم تا وقفه‌ای ایجاد نشود.

مدیر عامل شرکت سیمان شاهرود گفت: تولیدات سیمان شاهرود در داخل و خارج از کشور به فروش می رسد.‌ علاوه بر کشورهای همسایه شمالی سیمان این شرکت به کشورهای جنوبی همچون قطر و … نیز صادر می شود.

بازوی افزود شرکت سیمان شاهرود در سال ۱۴۰۰ علی رغم‌ مشکلات مرتبط با حوزه انرژی  ۴۳ درصد از فروش سیمان را به شهرستانهای استان اختصاص داده است.

##انتهای خبر

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.