در مجمع شرکت‌های تابعه سیمان تامین شستا اعلام شد: رشد 96 درصدی سود هر سهم شركت سیمان سفید نی ریز

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین شستا، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شركت سیمان سفيد ني ريز از شرکت‌های زير مجموعه سیمان تامین، با حضور بيش از 95 درصد سهامداران برگزار شد  و در این رویداد اعلام شد که سود هر سهم این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل 96 درصد رشد داشته است .
بر اساس این گزارش،  مبلغ سود خالص در مجمع دوره قبل 46،702 میلیون ریال بود که امسال به مبلغ 91،781 میلیون ریال رسید.
داود اكبري مدير عامل شركت سيمان سفيد ني ريز ،در این مجمع با ارائه گزارش عملکرد هیات مدیره گفت: در سال گذشته ، 42 درصد سیمان تولیدی این شرکت به قطر،23 درصد به امارات ، 15 درصد به عراق ، 8 درصد به کره جنوبی و مابقی به 12 کشور دیگر صادر شد. وی ادامه داد: سال گذشته علاوه بر پرداخت سود سهام مصوب مجمع 96 به سهامداران جزء ، 80 درصد مبلغ سود سهامداران عمده که از سال 1393 تا 1396 پرداخت نشده بود، از طریق افزایش سرمایه و آورده نقدی توسط شرکت پرداخت شد.
به گفته او، مابقی سود سهامداران نیز تا اواخر خرداد ماه 98 پرداخت خواهد شد. اكبري با اشاره به 23 سال فعالیت شرکت سیمان سفید نی ریز  افزود: با وجود کاهش 17 درصدی تحویل سیمان و کلینکر و با وجود شرایط بازار نسبت به سال گذشته، این شرکت رشد درآمد 2 درصدی را نسبت به سال۹۶ را تجربه کرد و نیروهای جدید نیز در این شرکت مشغول به کار شدند.
او همچنين با اشاره به افزایش 62 درصدی نرخ حمل و نقل در 3 مرحله در سال گذشته توضیح داد: در سال 98 بهینه سازی و مديريت اثر بخش هزينه ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی  افزایش سرمایه از 50 میلیارد ریال به 100 میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی را جزء مهم ترین اقدام انجام شده در سال 97 دانست و خاطرنشان کرد: در زمینه فروش صادراتی و داخلی علی رغم حضور رقبا و تولیدکنندگان جدید و همچنین مشکلات موجود در بخش حمل و نقل ، در سال 97 صادرات سیمان و کلینکر به 16 کشور انجام شد.

گفتنی است در این جلسه، گزارش حسابرس مستقل موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت نو انديشان در سال ۹۷ به استماع حضار رسید. همچنین در این مجمع موسسه حسابرسي و خدمات مديريت نو انديشان به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی و موسسه حسابرسي فراز مشاور به عنوان بازرس علی البدل معرفی و سود تقسیمی به ازای هر سهم 920 ریال معادل 46 میلیارد ریال مصوب و روزنامه اطلاعات نیز به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی های شرکت انتخاب شد.
لازم به ذکر است؛ براساس تصمیمات مجمع ، شرکت های سيمان فارس نو، توسعه سرمايه و صنعت غدير، سيمان غرب، سيمان فارس و خوزستان و سرمايه گذاري خوارزمي بعنوان اعضای حقوقي هیئت مدیره جدید به مدت 2 سال انتخاب شدند.