شرکت سیمان خزر در مشارکت با نیروهای مبارزه با کرونا، حضور مؤثری در گندزدایی کارخانه و شهر لوشان داشت و در عین حال موفق شد تا رکورد تازه ای از تولید و فروش را در سال تازه ثبت کند.

به گزارش روابط عمومی سیمان خزر، جلیل علی اکبری سرپرست سیمان خزر با بیان این مطلب،گفت: ایران هم مانند سایر کشورها با مسأله ویروس کرونا مواجه شده و در این حوزه سیمان خزر علاوه بر ایفای نقش حمایتی خود از همکاران صف وستاد، اقدامات اساسی در حل این بحران داشته است.
او توضیح داد: بدون وقفه روند تولید تداوم داشته و در عین حال در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و با هماهنگی با شرکت سرمایه گذاری سیمان تأمین  و شستا، تأمین نیازهای فوری و اولویت دار شهر لوشان نیز مد نظر بوده و نهایت هم افزایی انجام شده است.
وی اضافه کرد شرکت در هماهنگی با شهرداری، نیروی مخصوص مستقر ارتش، نیروی دریایی مستقر در منجیل ، سپاه و بسیج در ارائه خدماتی همچون تحویل ماسک، تب‌سنجی مداوم همکاران و رانندگان و ضدعفونی
ماشین های حمل سیمان، با تمام امکانات لجستیکی اقدام به یاری رسانی در ضد عفونی و گندزایی چند باره کارخانه و خیابان های لوشان کرده است.
سرپرست شرکت سیمان خزر با اشاره به‌ ضرورت پیاده‌سازی دقیق ضوابط ایمنی و بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا درکارخانه گفت: با رعایت نکات بهداشتی فردی و محیطی و ضرورت استفاده از ماسک، دستکش، محلول های ضدعفونی کننده و رعایت فاصله اجتماعی فعالیت ایمن عملیات تعمیرات اساسی مطابق برنامه زمان‌بندی و بدون هیچگونه حادثه انجام شده و به بهره‌برداری رسید و نوید این خبر است که این مجتمع بزرگ استان گیلان، با ظرفیت بالا در سال جهش تولید همراه خواهد شد.

رشد 767درصدی تولید درابتدای 99
علی اکبری با اشاره به رشد تولید و تحویل سیمان در ابتدای سال 99هم گفت: گزارش های تولید و فروش در 15 روز فروردین به نسبت سال گذشته نشان می‌دهد که در تولید انواع محصولات 767 درصد و 271 درصد در فروش رشد داشته ایم که از نظر مقداری 730درصد فروش ریالی رشد یافته است.
سرپرست سیمان خزر از تعمیرات اساسی با برنامه ریزی از قبل و پیش بینی شده در کارخانه سیمان خزر خبر داد و افزود: برنامه تعمیرات دوره ای خط تولید سیمان خزر از16فروردین1399 شروع و حداکثر در 30روز به اتمام خواهد رسید تا یک رکورد در 10 سال اخیر به ثبت برسد.
وی در تشریح مهم‌ترین اهداف انجام تعمیرات اساسی این مجتمع هم تصریح کرد: رفع گلوگاه‌های تولید، دستیابی به تولید پایدار، کاهش ریسک عملیاتی در دوره بهره‌برداری واحدها، افزایش ظرفیت تولید،کاهش تولید آلایندگی و مدیریت مصرف سوخت و انرژی از مهم‌ترین اهداف است.

ساخت ورزشگاه در لوشان
علی اکبری در خصوص تسریع طرح‌های توسعه شرکت سیمان خزر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی هم توضیح داد: طرح رسیدگی به فضای سبز، ایجاد گلخانه مناسب برای تولید گل گیاه مورد مصرف در داخل و درخت کاری و زیبا سازی ضلع جنوبی شرکت (زمین چهار هکتاری)، احداث زمین ورزشی(شامل فوتبال و والیبال) و فضای سبز داخل شرکت از اقدامات شرکت سیمان خزر درسال جدید است.
وی گفت: ورزشگاه شهدای کارگری سیمان خزر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های حوزه مسئولیت اجتماعی در استان گیلان با هدف توسعه فضای ورزشی در سال جاری در دست ساخته است تا با بهره‌برداری از این طرح‌ها، خانواده سیمان خزر و شهر لوشان، دارای فضای زیبای سبز و زمین ورزشی مناسب شده و شاهد شکوفایی ورزش در شهرستان رودبار و شهر لوشان شویم.

تقدیر امام جمعه از یاری رسانی سیمان خزر
همچنین علی اکبری در دیدار با حجت الاسلام بابایی امام جمعه شهر با ارائه گزارش اقدامات، در خصوص فعالیت‌های شرکت گفت: امسال علاوه بر جهش تولید قابل توجه، شرکت در حوزه های فرهنگی نیز به ایفای نقش بیشتر خواهد پرداخت.
حجت الاسلام بابایی در این دیدار با تقدیر از فعالیت‌های مدیریت جدید گفت:سیمان خزر خود را موظف می داند که در کنار ایفای وظایف خود در سال جهش تولید در حوزه رخدادهای مذهبی و فرهنگی حضور مؤثرتری داشته باشد.
او با تمجید از فعالیت‌های گسترده شستا و سیاست‌های وزیر محترم کار، رفاه و تأمین اجتماعی گفتند: جناب آقای شریعتمداری به عنوان یکی از وزرای ولایت مدار و فعال در حوزه های مختلف اجتماعی و تولیدی ایفای نقش نموده و اینجانب سپاسگزار اقدامات مؤثر و گره گشائی های این وزیر خدوم و پاک نهاد هستم.