آخرین گردهمایی مدیران عامل شرکت‌های تابعه سیمان تامین در سال ۹۹ به مناسبت هفتاد سالگی شرکت سیمان فارس و خوزستان در مجموعه فرهنگ ورزشی تلاش برگزار شد.

به گزارش روابط شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، در این مراسم عزت اله اکبری تالارپشتی(رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی)، رضا جمارانیان(مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری سیمان تامین)، حمیدرضا هوشیاری(مدیرعامل شرکت سیمان فارس و خوزستان، معاونان و مدیران هلدینگ‌ها و مدیران عامل شرکت‌های تابعه سیتا و سفارس حضور بهم رساندند.همچنین طی این مراسم شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین و سیمان فارس و خوزستان میزبان مدیران عامل پیشین دو شرکت نیز بودند.

تولید داخل و صادرات دو استراتژی مناسب سیمانی‌ها
عزت اله اکبری تالارپشتی در این مراسم با تاکید بر اصول اقتصاد مقاومتی، به دو موضوع تقویت تولید داخل و صادرات پرداخت و در جمع صنعتگران صنعت سیمان گفت: خوشحالم که مسئولان و مدیران صنعت سیمان، به موضوع ساخت داخل توجه دارند. وقتی می‌خواهیم با تحریم‌های ظالمانه و استکبار جهانی مبارزه کنیم با حرف امکان‌پذیر نیست و باید نگاه عمیق و قوی به تولید داخل و توانمندی‌های خود داشته باشیم.
وی افزود: باید با اعتماد به نفس از تولید داخل حمایت کنیم و این حمایت‌ها ادامه پیدا کند تا خودمان بتوانیم مشکلات کشورمان را حل کنیم و در نهایت به موضوع صادرات بپردازیم. برنامه‌های کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در راستای حمایت از ساخت داخل و صادرات بصورت جدی و پیگیرانه با نگاه حمایتی است.

افزایش چشمگیر سود خالص سیمان تامین
در این مراسم همچنین مجید وفاپور با اشاره به مدیریت موفق شستا و سیتا در سهام داری و ارائه سیاست‌های راهبردی به بررسی صورت‌های مالی تجمیعی کل شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین پرداخت و در اینباره خبر داد: شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین در ۹ ماهه سال ۹ موفق کسب بیش از ۲ هزار و ۳۵۳ میلیارد تومان سود خالص شد که این رقم معادل ۱۵۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
وفاپور همچنین با اشاره به افزایش ۷۵ درصدی درآمد فروش نسبت به دوره مشابه در سال قبل توضیح داد: گزارش تجمیعی کل شرکت‌های گروه در سیمان تامین حاکی از کسب ۶ هزار و ۱۴۶ میلیارد تومان در نه ماهه نخست سال‌جاری است. همچنین سیمان تامین در شاخص سود ناخالص موفق کسب ۲ هزار و ۷۳۲ میلیارد تومان معادل ۱۱۲ درصد رشد و در شاخص سود عملیاتی موفق به کسب ۲ هزار و ۳۷۵ میلیارد تومان معادل ۱۴۴ درصد رشد شد.

صیانت شستا و سیتا از دارایی‌های بین نسلی
در ادامه این مراسم حمیدرضا هوشیاری به اهمیت صنعت سیمان و بهبود وضعیت مالی شرکت سیمان فارس و خوزستان پرداخت و گفت: شرکت سیمان فارس و خوزستان از جمله هلدینگ‌های با قدمت و پرسابقه صنعت سیمان در کشور است که تحت مدیریت راهبردی شستا و شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین فعالیت می‌کند. این شرکت در دوره جدید موفق به صیانت از دارای‌هایی بین نسلی شده و ساختار مالی سیمان فارس و خوزستان با اجرای سیاست‌های بالادستی اصلاح شده است. شرکت سیمان فارس و خوزستان در شرایط سخت اقتصادی مانند وضعیت کنونی تاب آوری بسیار بیشتری دارد و این تاب‌آوری نتیجه حمایت‌های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین است.

خاطره گویی و پاسداشت از تاریخچه سیمان فارس و خوزستان
با توجه به اهمیت بی‌بدیل نقش مرحوم منوچهر سالور در راه اندازی و باروری صنعت سیمان در ادامه مراسم برخی از پیشکسوتان این صنعت سیمان از جمله مرتضی لطفی، علی محمد بد، محمدحسن رضایی عراقی و علی جعفری زاده به بازگویی خاطرات از مرحوم منوچهر سالور، شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین و شرکت سیمان فارس و خوزستان پرداختند.

اهدای لوح تقدیر به شرکت های برتر
در ادامه گردهمایی شرکت‌های تابعه سیمان تامین و هفتاد سالگی سیمان فارس و خوزستان عزت اله اکبری تالارپشتی(رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی)، رضا جمارانیان( رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان و مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری سیمان تامین)، حمیدرضا هوشیاری (مدیرعامل شرکت سیمان فارس و خوزستان، عبدالرضا شیخان(دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان) به برخی از شرکت‌ها به واسطه عملکرد سال جاری لوح تقدیر اعطا شد.
شرکت سیمان ارومیه در شاخص (بالاترین) حاشیه سودعملیاتی، کمترین بهای تمام شده عملیاتی هر تن سیمان فله، بهینه‌ترین سوخت مصرفی و بهینه‌ترین برق مصرفی موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان شاهرود در شاخص بهینه ترین برق مصرفی موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان قاین در شاخص (کمترین) رشد بهای تمام شده عملیاتی هر تن سیمان موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت بازرسی کالای تجاری در شاخص (بالاترین) حاشیه سود عملیاتی و (بالاترین) رشد درآمد فروش موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان آبیک در شاخص (بالاترین) ارتقای کیفی محصول موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان خوزستان در شاخص (بالاترین) رشد حاشیه سود عملیاتی موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت ساوه در شاخص (بالاترین) حاشیه سود عملیاتی موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان فارس نو در شاخص‌های (کمترین) میزان کلینکر فاکتور و بهینه ترین سوخت مصرفی موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان بهبهان در شاخص (کمترین) آلایندگی و غلظت گردوغبار موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان خاش در شاخص‌های (بالاترین) ر شد درآمد فروش سیمان و (کمترین) میزان کلینکر فاکتور موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
شرکت سیمان نی‌ریز در شاخص بیشترین تناژ صادراتی به نسبت تناژ فروش موفق به دریافت لوح تقدیر شد.

اهدای لوح تقدیر به فعالیت‌های ویژه
باهدف مدیریت و انتقال دانش و به اشتراک گذاشتن تجربیات فنی همکاران در کارخانجات سیمانی شرکت های تابعه سیمان تامین، سامانه ای در مهرماه ۹۹ راه اندازی شد تا همکاران فعالیت های خود را در آن ثبت کنند. در نهایت ۴۷ فعالیت در این سامانه شد که پس از بررسی مورد به مورد آن ها در جلسات کمیته فنی هلدینگ، ۹ فعالیت به عنوان فعالیت‌های برتر انتخاب شدند و طبق دستورالعمل های تدوین شده در هفتادمین سالگرد شرکت سیمان فارس و خوزستان مورد تقدیر قرار گرفتند. گفتنی است معیارهای اصلی انتخاب فعالیت ها شامل که دارای سه ویژگی منحصر به فرد بودن و عدم سابقه، قابل تامیم بودن به سایر شرکت ها و قابل اندازه گیری بودن می‌‌شود.
مهدی شبستانی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «تولید شن استاندارد مطابق استاندارد ملی ۳۰۴۰ و ۳۹۳» در شرکت سیمان ارومیه موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
کوروش جامعی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «مطالعات فنی-اقتصادی جهت خرید برق از بازار بورس بجای خرید از برق منطقه‌ای و تامیم آن به شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین و شرکت سیمان فارس و خوزستان» در شرکت سیمان فارس نو موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
محسن بیات کشکولی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «طراحی و ساخت Flame detector» در شرکت سیمان فارس نو موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
محسن استوار فتح‌آبادی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «بومی سازی تعمیر غبارسنج» در شرکت سیمان فارس نو موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
محسن استوار فتح‌آبادی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «ساخت دستگاه تشخیص سطح بستر مواد در داخل آسیاهای گلوله‌ای» در شرکت سیمان فارس نو موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
مهرداد حسین‌زهی زمانی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «سیستم ارتعاش سنج آنلاین» در شرکت سیمان خاش موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
سیدحسین صدیفی به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «طراحی تلسکوپی بارگیری سیمان فله‌ای» در شرکت سیمان خاش موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
احمد محمودی گزیک به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «طراحی اولیه سیستم‌های انتقال قدرت پولی و تسمه» در شرکت سیمان خاش موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
جواد پویانفر به نمایندگی از گروه اجراکنندگان فعالیت «مجموعه فعالیت‌های انجام گرفته در کارگاه ساخت» در شرکت سیمان سفید نی‌ریز موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
رونمایی از کتاب مهندس سالور
در پایان همچنین مراسم همچنین از کتاب زندگینامه مهندس سالور که به تازگی توسط شرکت سیمان فارس و خوزستان تجدید چاپ شده است، رونمایی شد.