شرکت سیمان ارومیه از جمله شرکت‌های تابعه شستا در شاخص سود خالص در دو سال اخیر 461 درصد رشد داشت و توانست در سال 99 رکورد تولید از بدو تاسیس را بشکند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، عبدالمجید نیکنام جهرمی، مدیرعامل شرکت سیمان ارومیه با اشاره به این که افزایش سوددهی و بهبود روند فروش در سیمان ارومیه به دلیل رهنمودهای مدیران عامل شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سیمان تامین است، گفت: در دو سال گذشته اتفاقات بسیار مناسبی رخ داد که از جمله آن ها می توان از افزایش ۴۶ درصدی تولید کلینکر و ۴۲ درصدی تولید سیمان در راستای جهش تولید  و افزایش ۴۰ درصدی فروش مقداری صادراتی در راستای ارزآوری نام برد.

مدیرعامل سیمان ارومیه همچنین درباره دیگر دستاوردهای دو سال گذشته گفت: سیمان ارومیه همچنین در بازار توانست عملکرد مناسبی داشته باشد به گونه ای که سهم بازار شرکت از ۲.۲۸ درصد به ۲.۷۳ درصد افزایش یافت. علاوه بر این با توجه به رویکردهای جدید سیمان ارومیه موفق شد افزایش نرخ بازده دارایی ها را از ۳۸ درصد به ۶۰ درصد و نرخ بازده حقوق صاحبان سهام را از ۴۸ درصد به ۷۵ درصد ارتقا دهد.

نیکنام جهرمی با اشاره به این که یکی از مهمترین سیاست های شستا و سیتا حدف فروش مدت دار و تخفیفات فروش بود، گفت: از دیگر دستاوردهای مهمی که در این زمینه به دست آمد کاهش دوره وصول مطالبات از 45 روز در سال ۹۸ به 10 روز در سال ۹۹ و حذف فروش اعتباری از مرداد ماه سال 99 است.

وی با اشاره به عدم افزایش منطقی قیمت سیمان طی سال های گذشته گفت: در شرایطی که قیمت دستوری سیمان در سال های گذشته تابع شرایط کلی اقتصاد نبود اما شرکت موفق به افزایش و بهبود عملکرد شد. دلیل اصلی این مهم ایجاد شفافیت، افزایش کیفیت فروش، کنترل قیمت تمام شده و کاهش ظرفیت بلااستفاده است.