شرکت سیمان فارس نو از جمله شرکت‌های تابعه شستا در شاخص سود خالص در دو سال اخیر ۴۷ درصد رشد داشت و توانست در سال ۹۹ رکورد تولید از بدو تاسیس را بشکند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، احمد شریفی مدیرعامل شرکت سیمان فارس نو با اشاره به این که افزایش سوددهی و بهبود روند فروش در سیمان فارس‌نو به دلیل رهنمودهای مدیران عامل شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سیمان تامین است، گفت: افزایش تولید سیمان به میزان ۱۳.۵ درصد نسبت به سال گذشته، کاهش دوره وصول مطالبات از ۴۰ روز در سال ۹۸ به ۶ روز در سال ۹۹، حذف فروش اعتباری از مرداد ماه سال ۹۹، افزایش وجه نقد حاصل از فعالیت های عملیاتی به میزان ۵۲ درصد و کاهش انرژی مصرفی الکتریکی به ۱۰۷ کیلووات ساعت به ازای یک تن سیمان بخشی از دستاوردهای سیمان فارس نو در دو سال اخیر است.

وی همچنین به اخذ تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کننده اشاره کرد و گفت: صادرکننده نمونه استانی سال ۹۹ از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و انتخاب به عنوان واحد نمونه صنعتی استان فارس از سوی خانه صنعت و معدن استان فارس از دیگر افتخارات شرکت سیمان فارس نو در دوره اخیر است.

وی با اشاره به عدم افزایش منطقی قیمت سیمان طی سال های گذشته گفت: در شرایطی که قیمت دستوری سیمان در سال های گذشته تابع شرایط کلی اقتصاد نبود اما شرکت موفق به افزایش و بهبود عملکرد شد. دلیل اصلی این مهم ایجاد شفافیت، افزایش کیفیت فروش، کنترل قیمت تمام شده و کاهش ظرفیت بلااستفاده است.